باسلام، از کاربران گرامی درخواست می شود در نظر سنجی که در سمت راست پایین صفحه قراردارد مشارکت فرمایند. باتشکر روابط عمومی هیئت دو و میدانی استان آذربایجان غربی

نشست خبری اردوی تیم ملی دو و میدانی در ارومیه برگزار شد. استان

نشست خبری اردوی تیم ملی دو و میدانی در ارومیه برگزار شد.

رئیس هیات دوومیدانی آذربایجان‌غربی و سرپرست اردوی تیم ملی گفت: دلیل انتخاب ارومیه به عنوان میزبانی اردوی تیم‌ملی، کیفیت خوب و مناسب سالن اختصاصی این رشته ورزشی در این شهر است.

حسین فهیمی در مورد اردوی آماده سازی تیم سالنی کشورمان در ارومیه گفت: با توجه به میزبانی تهران طی روزهای ۱۲ تا ۱۴ بهمن‌ماه و با برنامه ریزی و هماهنگی مجید کیهانی رئیس فدراسیون و عبدالله چمن‌گلی مدیرکل ورزش و جوانان استان، ارومیه به عنوان میزبان اردوی تیم ملی انتخاب شد و هم‌‎اکنون ۲۵ ملی‌پوش در سالن شهید امینی تمرینات خود را برگزار می کنند.
وی در مورد این مسابقات افزود: مسابقات دوومیدانی داخل سالن قهرمانی آسیا با حضور ۲۸۵ ورزشکار از ۲۲ کشور آسیایی و ۷۰ ورزشکار از ایران طی ۱۳ رشته در سالن آفتاب تهران برگزار خواهد شد.
سرپرست اردوی تیم‌ملی اضافه کرد: تمام هزینه برگزاری این مسابقات برعهده ۲ اسپانسر ایرانی و یک اسپانسر خارجی است ضمن اینکه موریس نیکلاس دبیرکل و بهلال الحمد رییس فدراسیون دوومیدانی و رئسای فدراسیون‌های کشورهای حاضر در مراسم افتتاحیه مسابقات حضور خواهند یافت.
فهیمی به چرایی انتخاب ارومیه به عنوان میزبان مسابقات اشاره و گفت: کیفیت سالن اختصاصی دوومیدانی و همچنین شرایط اسکان و آماده‌سازی موجبات انتخاب شهر ارومیه به‌عنوان میزبان اردوی تیم ملی شد ضمن اینکه سالن شهر ارومیه جزو ۳ سالن برتر اختصاصی رشته دوومیدانی کشور است.
وی در مورد ملی‌پوشان حاضر در اردو گفت: استان آذربایجان‌‎غربی در بین نفرات دعوت شده به اردو و همچنین ورزشکاران ایرانی حاضر در مسابقات داخل سالن آسیا نماینده‌ای ندارد ولی با توجه به وضعیت روبه رشد این رشته ورزشی در استان در آینده نزدیک شاهد حضور ورزشکاران این استان در تیم‌های ملی خواهیم بود.
وی اضافه کرد: دوومیدانی آذربایجان‌غربی طی ۴ سال گذشته از رتبه بیست‌ودوم کشوری به رتبه هشتمی ارتقا یافته و نوید روزهای خوب این ورزش را می دهد.

در ادامه این نشست خبری ، مربیان تیم ملی نیز به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.

هدف ما مسابقات جاکارتا اندونزی است

حمید آسیابی مربی تیم‌ملی دوومیدانی داخل سالن ایران در حاشیه اردوی تیم ملی در ارومیه گفت: طی مدت برگزاری اردو در ارومیه، وضعیت دونده‌ها بسیار خوب بوده و می توانیم به نتایج مناسب و درخور کشورمان امیدوار باشیم.
وی افزود: وضعیت سالن اختصاصی دوومیدانی ارومیه فراتر از انتظاراتمان بود و این اتفاق باعث بهبود شرایط اردویی تیم ملی شد و توانستیم به رکوردهای خوبی نیز دست یابیم.
مربی تیم ملی دوومیدانی کشورمان خاطر نشان کرد: برخلاف مسابقات چند ماه قبل ترکمنستان، اکنون شرایط بهتری برای کسب مدال و درخشش داریم.
آسیابی گفت: یکی از مشکلات دوومیدانی کشورمان ضعف بانوان این رشته ورزشی است که نتوانیم عنوان مناسب تیمی را برای این رشته ورزشی کسب کنیم.
وی به میانگین سنی تیم اشاره و افزود: تیم کنونی با میانگین سنی حدود ۲۳ سال است و هدف ما درخشش در بازی‌های آسیایی جاکارتا اندونزی خواهد بود.

ارومیه شرایط درخشش در دوومیدانی را دارد

حمید نیادوست مربی دیگر تیم ملی نیز گفت: اردوی ارومیه به‌عنوان تنها اردوی تیم‌ملی داخل سالن قبل از مسابقات تهران است گرچه یک اردو نیز قبل از بازی‌های آسیایی ترکمنستان برگزار کرده بودیم.
وی افزود: با توجه به شرایط اقلیمی مناسب شهر ارومیه و وجود سالن مجهز این شهر و از طرف دیگر وجود استعدادهای دونده می تواند این شهر را در آینده به یکی از سرآمدان این رشته ورزشی تبدیل کند.

درپایان این نشست خبری خبرنگاران از نحوه وچگونگی تمرینات ملی پوشان حاضر در اردو دیدن کرده وضمن مصاحبه با ورزشکاران از رکورد گیری در دوماده بشرح ذیل نیز عکس وخبر تهیه کردند.

ماده 400 متر :

دراین ماده 3 نفر سرکت داشتند که پس از رقابت سنگین مهدی رحیمی با زمان 49:43 ثانیه بعنوان نفر اول از خط پایان گذشت و رضا ملک پور بازمان 50:40 ثانیه بعنوان نفردوم مصابقه را به پایان رساند. در این رکورد گیری میلاد رمضانی نیز شرکت داشت که متاسفانه در دویست متر دوم زمین خورد واز ادامه رکورد گیری بازماند.

ماده پرش سه گام :

در این ماده سید هادی مداحی از گلستان با پرشی به میزان 14 متر و85 سانتی متر اول شد. حمید هزامی از خوزستان با پرشی معادل 14 متر و63 سانتی متر دوم شد و مهدی تماری از بوشهر با پرشی به میزان 14 متر و41 سانتی متر در جایگاه سوم قرارگرفت.
  1. gravatar

    با سلام لطفا لینک گروه تلگرام را اینجا بگذارید ♡

    پاسخ: باسلام لینک گروه خبری هیئت دو و میدانی استان آذربایجان غربی بشرح ذیل می باشد. در صورت عدم موفقیت در عضویت در گروه خبری ، لطفاً پیغامی به شماره 09145698677 ارسال نمایید تادر گروه عضو شوید. باتشکر از علاقمندیتان به دو و میدانی

    https://t. me/joinchat/DqFIDz_mj_KJ5AduRG629gدر وارد کردن عبارت امنیتی حروف کوچک و بزرگ اهمیتی ندارد

در حال ارسال پیام،لطفا صبر نمایید ...

پیام شما با موفقیت ارسال شد