کاربر گرامی با ارائه نقطه نظرات خود هیئت دو و میدانی آذربایجان غربی را در جهت ارتقاء کمی وکیفی دو و میدانی استان یاری فرمایید. باتشکر روابط عمومی

راه های مناسب برای لذت بردن از دویدن

راه های مناسب برای لذت بردن از دویدن

راه‌های مختلفی برای لذت بردن بیشتر از دویدن و کم شدن خستگی وجود دارد.

 به هنگام دویدن باید سرعت را کم و زیاد کرد تا قدرت افزایش یابد. چند راه برای لذت بردن بیشتر از دویدن به شرح زیر هستند:

1- دویدن سریع را تجربه کنید

انجام دوی سریع باعث بالا رفتن کارایی در دوی استقامت نیز می‌شود. با انجام دوی سرعت ماهیچه‌های پاها ورزیده‌تر می‌شوند. برای انجام این کار ابتدا با پیاده‌روی سریع بدن را گرم کنید. سپس چهار دوی 100 متر انجام دهید و بعد از آن شش مرحله دو با سرعت متغیر انجام دهید، یعنی سرعت را بالا ببرید و دوباره آن را به پیاده روی سریع تبدیل کنید. دو بار در هفته‌ این کار را انجام دهید. بدین شکل هم سرعت شما پیشرفت می‌کند و هم سوخت و ساز بدن افزایش می یابد. این روش برای افرادی که چاق هستند مناسب است.

2- بازی سرعت

در این نوع دویدن نیز باید با سرعت متغیر بدوید. دوی سریع را به دوی آرام تبدیل کنید یا پیاده روی سریع را به پیاده روی آرام تبدیل کنید. این نوع دویدن هم فعالیت هوازی و هم فعالیت غیر هوازی محسوب می‌شود. این نوع دویدن باعث افزایش کالری سوزی می‌شود.

3-  ورزش سه گانه انجام دهید

می توانید دویدن را با ورزش‌های پولیومتریک و ورزش‌های استقامتی ترکیب کنید. دویدن را با حرکات اسکات، پرس، شنا و ... ترکیب کنید.

 

دویدن ورزشی است که با طبیعت بدن انسان سازگاری دارد. تنها باید مراقب آسیب‌دیدگی‌ها در این ورزش بود. اگر بدن به درستی گرم نشود احتمال دارد که این ورزش به زانوها آسیب برساند. بهتر است دویدن در فضای آزاد انجام شود. دویدن به همراه شخص دیگر می‌تواند انگیزه برای انجام این ورزش را افزایش دهد.